Özelders

Ataşehir Özel Ders

Ataşehir İstanbul’un en gözde semtlerinden biridir. Ataşehir’de genel olarak orta ve üst gelir grubundan insanlar ikamet etmektedir. Yeni bir yerleşim yeri olmasından dolayı son derece planlı ve düzenli bir yapılaşmaya sahiptir. Bir iki kuşaktan bile ileri giden bir komşuluk ilişkileri tanışıklıkları vardır. Eğitim düzeyi oldukça yüksek olan Ataşehir sakinleri, eğitime büyük önem vermektedirler. Çocuklarının eğitimi için bütün imkânlarını seferber etmektedirler. Çocuğunun okulu ile öğretmenleri ile bire bir iletişim halindeler. Çocuğunun derslerini ders başarılarını sıkı takip etmektedirler.
YGS, LYS, Temel Ortaöğretime Geçiş gibi sınavları kendi geçmişlerinden veya çevresindeki öğrencilerden takip ederek sınavı ve sınav için gerekenleri çok iyi bilmektedirler. Çocuğunun istediği bölümü kazanabilmesi ve iyi bir eğitim alıp kendini daha iyi yetiştirebilmesi için özellikle ve öncelikle, sınavlarda soru çıkan derslerden ilköğretimden itibaren özel ders almaya başlamaktalar. Eğer öğrencinin dersleri iyi gidiyorsa ders başarı hedefleri için yeterli ise özeldersi sınava gereceği sene almayı daha çok tercih etmektedirler. Ders alanların çoğu özel okula gitmekte aynı zamanda YGS, LYS gibi sınava hazırlananlar dershaneye de devam etmektedir. Tüm dersleri evde özel alarak sınava hazırlananlar da azımsanmayacak kadar çoktur.
Ataşehir ulaşım yönünden çok sıkıntılı bir yer olamasa da özellikle sabah ve akşamları trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Sınav sürecinde öğrencinin zamanının çok değerli ve önemli olduğunu bilen Ataşehir sakinleri, çocuğuna evde özelders aldırarak çocuğun yolda boşa geçecek zamanını öğretmen eve geldiği için iyi değerlendirmektedirler. Özel ders hocası eve geldiği için öğrencinin yolda boşa gidecek zamanı, dinlenmek veya çalışmak için kendine kalmakta ve öğrenci yol yorgunluğu, trafik stresi gibi durumları yaşamamaktadır.
Ataşehir’de ağırlıklı olarak matematik, fizik, İngilizce, Türkçe gibi öğrencinin kişisel gelişimini destekleyen ve ileride daha çok işine yarayacak, özellikle genel sınav derslerinden özelders alınmaktadır. Sınavlara yönelik derslerin yanında okul yazılılarına yönelik özel dersler de almaktadır. Okul derslerinin yanında özel yetenek gerektiren alanlarda, gitar, piyano gibi müzik alanında da özelders tercih edilmektedir.
Ataşehirde özel ders için genelde referanslı öğretmenler tercih edilmektedir. Yan komşusunun veya akrabasının ders aldığı ve memnun olduğu hocadan veya okul ve dershanelerde görev yapan hocalar. Özellikle oralardaki öğrencilerin, anlatımından memnun oldukları ve tavsiye ettikleri hocalar tercih edilmektedir. Bunun yanında güvenilir, uzun yıllar birikimi ve tecrübesi olan, eğitim danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile de özel öğretmen bulmaktadırlar.
Özetleyecek olursak Ataşehir’de özelders, hemen hemen her dersten ve her eğitim kademesindeki öğrencinin veya velisinin tercih ettiği genel bir durum haline gelmiştir. Daha iyi bir gelecek ve daha başarılı olmak için özel ders en garantili en kestirme yoldur.

Özel_ders_uygulamalarımız İletişim Rehberlik İnsan_kaynakları Kurumumuz İstanbul genelinde Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu, Kavacık, Acarlar, Acıbadem, Bostancı, Etiler, Bebek, Çamlıca, Göztepe,Erenköy ilçelerinde Matematik, İngilizce, Edebiyat, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Felsefe derslerinden Özel Ders verilir ve bununla beraber rehberlik ve danışmanlık hizmeti de sağlanır.