Özelders

Esenyurt Özel Ders

Esenyurt İstanbul’un en güzide semtlerinden biridir. Esenyurt’da genelde eski toprak insanlar ikamet etmektedir. Eski bir yerleşim yeri olduğundan Esenyurt sakinleri de uzun yıllardan beri aynı semte yaşamaktadırlar. Bir iki kuşaktan bile ileri giden bir komşuluk ilişkileri tanışıklıkları vardır. Eğitim düzeyi oldukça yüksek olan Esenyurt sakinleri, eğitime gereken önemi vermektedirler. Çocuklarının eğitimi için bütün olanakları seferber etmektedirler. Çocuğunun okulu ve öğretmenleri ile, bire bir iletişim halindeler. Çocuğunun ders başarılarını sıkı takip etmektedirler.
YGS, LYS, Temel Ortaöğretime Geçiş gibi sınavları kendi geçmişlerinden veya çevresindeki öğrencilerden izleyerek sınavı ve sınav için gerekenleri çok iyi bilmektedirler. Çocuğunun istediği bölümü kazanabilmesi ve iyi bir eğitim alıp kendini daha iyi yetiştirebilmesi için özellikle ve öncelikle, sınavlarda soru çıkan derslerden ilköğretimden itibaren özel ders almaya başlamaktalar. Eğer öğrencinin dersleri iyi gidiyorsa ders başarı hedefleri için yeterli ise özeldersi sınava gereceği sene almayı daha çok tercih etmektedirler. Ders alanların çoğu özel okula gitmekte aynı zamanda YGS, LYS gibi sınava hazırlananlar dershaneye de devam etmektedir. Tüm dersleri evde özel alarak sınava hazırlananlar da küçümsenmeyecek kadar çoktur.
Esenyurt ulaşım yönünden çok sıkıntılı bir yer olamasa da özellikle sabah ve akşamları trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Sınav sürecinde öğrencinin zamanının çok değerli ve önemli olduğunu bilen Esenyurt sakinleri, çocuğuna evde özelders aldırarak çocuğun yolda boşa geçecek zamanını öğretmen eve geldiği için iyi değerlendirmektedirler. Özel ders hocası eve geldiği için öğrencinin yolda boşa gidecek zamanı, dinlenmek veya çalışmak için kendine kalmakta ve öğrenci yol yorgunluğu, trafik stresi gibi durumları yaşamamaktadır.
Esenyurt’da ağırlıklı olarak matematik, fizik, İngilizce, Türkçe gibi öğrencinin kişisel gelişimini destekleyen ve ileride daha çok işine yarayacak, özellikle genel sınav derslerinden özel ders alınmaktadır. Sınavlara yönelik derslerin yanında okul yazılılarına yönelik özeldersler de almaktadır. Okul derslerinin yanında özel yetenek gerektiren alanlarda, gitar, piyano gibi müzik alanında da özel ders tercih edilmektedir.
Esenyurt’da özelders için genelde referanslı öğretmenler tercih edilmektedir. Yan komşusunun veya akrabasının ders aldığı ve memnun olduğu hocadan veya okul ve dershanelerde görev yapan hocalar. Özellikle oralardaki öğrencilerin, anlatımından memnun oldukları ve tavsiye ettikleri hocalar tercih edilmektedir. Bunun yanında güvenilir, uzun yıllar birikimi ve tecrübesi olan, eğitim danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile de özel öğretmen bulmaktadırlar.
Özetleyecek olursak Esenyurt’da özel ders, hemen hemen her dersten ve her eğitim kademesindeki öğrencinin veya velisinin tercih ettiği genel bir durum haline gelmiştir. Daha iyi bir gelecek ve daha başarılı olmak için özelders en garantili en kestirme yoldur.

Özel_ders_uygulamalarımız İletişim Rehberlik İnsan_kaynakları Kurumumuz İstanbul genelinde Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu, Kavacık, Acarlar, Acıbadem, Bostancı, Etiler, Bebek, Çamlıca, Göztepe,Erenköy ilçelerinde Matematik, İngilizce, Edebiyat, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Felsefe derslerinden Özel Ders verilir ve bununla beraber rehberlik ve danışmanlık hizmeti de sağlanır.